+420 545 213 101 Po-Pá: 8-21; So-Ne: 9-21

Kréta letecky

osoba od 15 990 Kč
Doprava Letecky
Strava Polopenze
Druh ubytování Dvoulůžkový pokoj, Jednolůžkový pokoj

Filtr

Ostrov Kréta

Kréta je nejkrásnějším řeckým ostrovem s tisíciletou historií a mytologickou duší. Je ostrovem zrození Dia, vládce všech olympských bohů, kolébkou evropské civilizace. Je nejenom ostrovem mytologie, je i ostrovem úchvatných přírodních krás a nádherných pláží. Je ostrovem slunce, stabilního teplého střeomořského klimatu s dlouhým slunečným létem bez srážek. Je ostrovem s vynikající řeckou kuchyní, výborným olivovým olejem, medem a sýrem. Je ostrovem hrdých a pohostinných křesťanů, dbajících tradic a zvyklostí, jako je nošení krojů, zpívání písní a tančení lidových tanců. Kréta je místem nejlepší dovolené.

Program zájezdu

1. den: Večer v 19.20 hod. odlet z Prahy do Heraklionu (přílet ve 23.10 hod.), transfer do hotelu, ubytování.
2. den: Po snídani infoschůzka s průvodcem, odpoledne poznávání okolí: jezero Kournas – největší sladkovodní jezero na ostrově s překrásnou scenerii Lefka Ori, Lappa – návštěva malebné vesničky známé hlavně díky výrobě kosmetiky z avokáda, zastávka v továrně na zpracování karobu.
3. den: Výlet na nejkrásnější mys západu ostrova zvaný Elafonissi – Jelení ostrov. Nachází se zde krásná pláž s bílým a růžovým pískem, která skýtá přímo tichomořskou atmosféru. Cesta na Elafonissi povede divokou horskou krajinou plnou přírodních krás a malebných vesniček. Navštívíte krápníkovou jeskyni Agia Sofia. Zastavíme v klášteře Chrissoskalitisa, postaveném na skále nad mořem. Na idylické pláži Elafonissi je možné se koupat či opalovat na růžovém písku mysu Elafonissi či blízkém ostrově stejného jména, na který se lze přebrodit mělkým mořem.
4. den: Vydáme se na poloostrov Akrotiri v blízkosti Chanie, omývaný zálivem Souda, jeden z největších přírodních přístavů Středozemí. Navštívíme významný mužský klášter Agia Triada, proslavený olivovým olejem a vínem. Následuje park s krásným výhledem na Chanii a písečnou pláž Marathi, kde se nachází 2 velkolepé pláže s mělkým pískem a klidnou vodou. Na závěr zastávka v Chanii s osobním volnem.
5. den: Volný den, relaxace, koupání, možnost zakoupení fakultativního výletu.
6. den: Výlet k významnému klášteru Arkadi v podhůří Ida – jeden z nejznámějších klášterů Kréty, proslavený bojem proti Turkům v roce 1866. Prohlídka 3. největšího krétského města Rethymno – historické památky, benátský přístav, pevnost Fortezza (největší benátská tvrz v Řecku ze 16. století), trhy.
7. den: Podél pobřeží na východ směrem k Heraklionu, hlavnímu městu Kréty. Dopoledne příjezd k paláci Knossos. Zde budete provázeni mýtickým labyrintem, sály a palácovými komnatami, kde je stále cítit síla a vitalita tehdejší doby. Palác v Knossu byl hlavním centrem mínojské civilizace, která byla první civilizací v Evropě. Při prohlídce královského paláce krále Mínose uvidíte pestré fresky, poznáte jak lidé žili a pracovali během mínojské civilizace. Po prohlídce paláce následuje návštěva Heraklionu, budete moci obdivovat benátské stavby. Vstupné do areálu Knossos se platí zvlášť (16 €, bezplatný vstup pro děti do 18 let, slevy pro studenty a seniory).
8. den: Volný den, relaxace, po večeři odjezd na letiště v Heraklionu, ve 23.55 hod. odlet do ČR, přílet do Prahy další den v 1.50 hod. Pořadí jednotlivých dní může být změněno dle místních podmínek, příp. počasí.

Cena zahrnuje

– 7x nocleh s polopenzí (švédské stoly) v hotelu***
– leteckou dopravu Praha–Heraklion–Praha včetně letištních poplatků a transferu do/z hotelu
– služby průvodce CK a program dle itineráře
– pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

– vstupné do areálu Knossos (16 €, děti do 18 let a držitelé ISIC zdarma, slevy pro seniory od 65 let), vstupné do klášterů (vždy cca 2–3 €/os.).

Fakultativní výlet dle aktuální nabídky na místě pobytu (cca 50 €), celkem cca 120 €

Mapa polohy destinace

Poloha
nehodnoceno
Stravování
nehodnoceno
Ubytování
nehodnoceno
Služby
nehodnoceno
Poloha
Stravování
Ubytování
Služby


Sportovní a zábavní aktivity
Tipy na výlety
Servis Victoria
Vybavení
Opište text z obrázku