+420 545 213 101 Po-Pá: 8-21; So-Ne: 9-21

Filtr

Štýrsko

Štýrsko, oblast majestátních alpských hřebenů, divokých vod a nedotčené přírody nabízí jedinečné možnosti k prožití dovolené plné nezapomenutelných zážitků. Tato nejzelenější spolková země Rakouska díky fascinujícímu světu hor, křišťálově průzračným jezerům a všudypřítomné panenské přírodě uspokojí požadavky i nejnáročnější klientely. Léto je zde ve znamení odpočinkové, ozdravné, relaxační, ale také aktivní dovolené plné adrenalinu a sportovních aktivit. Zelené louky, horské bystřiny a krásy malebných městeček v krajině Murtal jsou příslibem pro aktivní turistiku. Blízké údolí řeky Mur patří mezi nejkrásnější říční cyklostezky Alp a milovníci rychlých aut a napínavé podívané ocení návrat Formule 1 na štýrský RED BULL RING u Zeltwegu. Schladming, Salzburg či Graz si podmaní každého svými historickými a architektonickými skvosty a nezapomenutelné zážitky slibují také přírodní krásy v podobě nedalekých minerálních dolů, horských vodopádů či jezer s průzračně čistou vodou. Štýrsko, „Zelené srdce Rakouska“ je navíc vyhlášené svými regionálními specialitami, prvotřídní kuchyní a ušlechtilými nápoji z kvalitních vinných sklepů.

Program zájezdu

1. den: Odjezd z Brna v 7 hod. (ostatní odjezdová místa viz tabulka) do Rakouska. Z Judenburgu po cyklostezce kolem řeky Mur přes Frojach do místa ubytování v Camping Bella Austria. (40–50 km.)
2. den: Okruh kolem místních horských jezer (Badesee, Etrachsee, Schattensee, Prebersee) a k vodopádu Günsterwasserfall. (Různé varianty 40–83 km.)
3. den: Volný program. Individuální cykloturistika např. na horský průsmyk Sölkpass (1.790 m n. m.). (22 km/1 cesta.) Možnosti pěší turistiky nebo relaxu v kempu (bazén, sauna).
4. den: Z vesničky Muhr (lze vyjet až ke Sticklerhütte (1.750 m n. m.) po Murské cyklostezce krásným štýrským venkovem přes Murau do Peterdorfu. (Varianty 52–71–90 km, zajížďka ke Sticklerhütte +13 km/1 cesta.)
5. den: Cykloturistika v přírodní rezervaci Grebenzen. Od kláštera ve St. Lambrechtu výjezd k poutní kapli Maria Schönanger, sjezd po terénních cestách do Zeutschachu s výletním hostincem a možností koupání v jezeře. Přes Neumarkt a kolem jezera u Oberdorfu (možnost koupání) do Teufenbachu, Scheiflingu a návrat do Peterdorfu. Alternativně po asfaltové cyklostezce. Lze jet na kole již z kempu. (Varianty 27–42–62–77 km se dají různě kombinovat.)
6. den: Z Goss (nejstarší štýrský klášter a nejlepší rakouské pivo) přes Leoben a Bruck an der Mur po Murské cyklostezce do Frohnleitenu. Busem do štýrské metropole Graz (Opera, Umělecké muzeum, Hodinová věž na zámku, náměstí). Večer návrat busem do kempu. (19–49 km.)
7. den: Volný individuální program. S podporou busu lze sjet z lyžařské oblasti Lachtal přes Oberwölz a dále několika způsoby do Peterdorfu s možností výjezdu k horské chatě Hölzlerhütte. (0–50 km, lze i více.)
8. den: Odjezd busem do ČR, návrat do Brna v odpoledních nebo večerních hodinách.

Počet cyklodnů až 7 (některou etapu lze vynechat a zvolit individuální program).

Náročnost: lehká i střední, podpora autobusu (možnost volby krátké nebo delší trasy).

Profil: Kolem řeky Mur po rovině, z kopce i zvlněný. V rezervaci Grebenzen a v oblasti kempu Bella Austria jsou volitelné varianty náročnosti. Na Sölkpass je cca 12km stoupání. Jezdíme po asfaltových i šotolinovo-štěrkových cyklostezkách a po málo frekventovaných silnicích.

Cena zahrnuje

– 7x nocleh v klimatizovaných 4-lůžkových mobilních domech Classic v Camping Bella Austria****
– dopravu lux. busem ev. minibusem z Brna
– přepravu jízdních kol v cyklovleku
– služby sportovního instruktora CK, infomateriál
– pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

– kauci 2.000 Kč (80 €)/mobilní dům
– pobytovou taxu 1,2 €/os. nad 15 let/noc (povinná platba v místě)
– vstupné v rámci fakultativního programu: hodinová věž zámku v Grazu 2 €/os.; hradní výtah v Grazu 1,60 €/os.; čepované pivo nebo radler 0,5 lt v pivnici v Goss 3,50 €/os.

Mapa polohy destinace

Poloha
nehodnoceno
Stravování
nehodnoceno
Ubytování
nehodnoceno
Služby
nehodnoceno
Poloha
Stravování
Ubytování
Služby


Sportovní a zábavní aktivity
Tipy na výlety
Servis Victoria
Vybavení
Opište text z obrázku