+420 545 213 101 Po-Pá: 8-21; So-Ne: 9-21

Filtr

Program zájezdu

1. den: Odjezd z Brna v 1 hod., průjezd Rakouskem. Ze sedla Kartitscher Sattel (1.525 m n. m.) po vyhlídkové silnici údolím Lesachtal, v sevření Lienzských Dolomit a hraničních Karnských Alp, projedeme obcemi Maria Luggau (muzeum vodních mlýnů) a St. Jakob do Kötschachu. Přejezd busem k ubytování do pohraničního Sillianu. (45 km.)
2. den: Ze Sillianu sjedeme údolím Drávy kolem soutěsky Galitzenklamm (prohlídka) do východotyrolské metropole Lienz (zámek Bruck). Možnost výjezdu k jezeru Tristacher See nebo návštěvy muzea bývalého antického města Aguntum. Po značené cyklostezce kolem Drávy dojedeme do města Oberdrauburg (od ruiny místního hradu je hezký výhled do údolí Drávy). (32–70 km.) Večer možnost vycházky k hradu Heinfels a k dřevěnému mostu Punbrugge z r. 1781 (pěšky 4–5 km.)
3. den: Dolomity – od italského jezera Lago di Misurina (1.756 m n. m) pod úchvatným skalním masivem Tre Cime di Lavaredo přes sedlo Tre Croci (1.805 m) a přes lyžařské středisko Cortina d’Ampezzo (1.211 m). Dále po tělese bývalé železničky a kolem jezer Dürrensee a Toblacher See do Toblachu. Údolím Drávy zpět do Rakouska. (35–67 km.)
4. den: Od jezera Weissensee sjezd do údolí Drávy, přes městečka Steinfeld, Lind, Möllbrücke do Spittalu (zámek Porcia). Lze prodloužit k jezeru Millstätter See. Alternativně lodí po Weissensee nebo terénní stezkou nad jezerem, obojí s dojezdem přes Zlan do Spittalu. (Různé varianty 41–69 km.) Odjezd do ČR, návrat do Brna v nočních hodinách.

Počet cyklodnů 4.

Náročnost lehká i střední. Podpora autobusu (možnost volby krátké nebo delší trasy). Profil – kolem řeky Drávy z kopce, po rovině i zvlněný terén. Dolomity – 3,5 km stoupání na Tre Croci, pozvolné stoupání z Cortiny. Dlouhé sjezdy do Cortiny a kolem jezer. Lienzské Dolomity – zvlněný profil i dlouhá klesání. Jezdíme po asfaltových i šotolinových cyklostezkách a po málo frekventovaných silnicích.

Cena zahrnuje

– 3x nocleh s polopenzí (snídaně jednoduchá forma bufetu, večeře jednotné menu) v turistickém hotelu v Sillianu
– dopravu lux. busem z Brna
– přepravu jízdních kol v cyklovleku
– služby sportovního instruktora CK, infomateriál
– pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

– pobytovou taxu 2 €/os./noc (povinná platba v místě)
– vstupné v rámci fakultativního programu: soutěska Galitzenklamm 5 €/os.; lodičky Weissensee 8–12 €/os. s kolem podle délky plavby

Mapa polohy destinace

Poloha
nehodnoceno
Stravování
nehodnoceno
Ubytování
nehodnoceno
Služby
nehodnoceno
Poloha
Stravování
Ubytování
Služby


Sportovní a zábavní aktivity
Tipy na výlety
Servis Victoria
Vybavení
Opište text z obrázku