+420 545 213 101 Po-Pá: 8-21; So-Ne: 9-21

Vinicemi Mosely, údolím řeky Saar a vulkanickou krajinou Eifel

osoba od 6 990 Kč
Destinace
Doprava Autobus
Strava Snídaně
Druh ubytování Čtyřlůžkový pokoj, Dvoulůžkový pokoj

Filtr

Program zájezdu

1. den: Odjezd z Brna ve 20 hod., z Prahy ve 22.45 hod. (ostatní odjezdová místa viz tabulka). Noční přejezd přes Německo.
2. den: Z Mettlachu údolím Saary do romantického městečka Saarburg (hrad, vodopád). Dále k soutoku Saary s Moselou ve městě Konz. Cyklostezkou kolem Mosely do nejstaršího německého města – Trevíru (Trier) s památkami UNESCO z římských dob. Busem do místa ubytování v Lieseru na břehu Mosely. (22–51 km, až do Lieseru 110–115 km.)
3. den: Z Daun pohodově po cyklostezce, vedené na tělese bývalé železničky krajem Eifel s možností odbočky k jezerům vulkanického původu. Zastávka v městečku Wittlich. Po cyklostezce kolem říčky Lieser až k soutoku s Moselou do místa ubytování (39–53 km, lze i více). Alternativně bez podpory autobusu kolem Mosely do Neumagen-Dhron (nejstarší vinařská vesnice v Německu s římskými památkami) a zpět. Večer busem do městečka Bernkastel-Kues (hrad Landshut, hrázděné domy).
4. den: Meandry Mosely vinařským krajem přes Zeltingen (klášter s vlastním minipivovarem), Erden (strmé vinice se zajištěnými stezkami), lázeňské městečko Traben-Trarbach a Zell, proslavený vínem Schwarze Katze. Pokračujeme přes Beilstein (centrum s hrázděnými domy a vyhlídkovou restaurací u karmelitského kláštera z r. 1636 a ruinou hradu Metternich). Etapu zakončíme ve městě Cochem (říšský hrad). (30–51–88 km.)
5. den: Údolím Mosely s vinicemi přes vinařské městečko Winningen do města Koblenz (soutok Mosely s Rýnem; historické centrum – socha císaře Viléma, pevnost Stolzenfels). (29–58 km.) Odjezd do ČR.
6. den: Návrat do Brna v časných ranních hodinách.

Počet cyklodnů 4.

Náročnost lehká, podpora autobusu (možnost volby krátké nebo delší trasy). Profil – kolem Mosely rovina, pouze v etapě z Mettlachu je krátké stoupání v lese. Rovněž k hradům nad městy je třeba vystoupat (pouze v případě zájmu). Povrch cyklostezek je vesměs asfaltový, hezčí úseky mohou být na několika místech vedeny po šotolinovo-štěrkových stezkách. Krátké úseky vedou po málo frekventovaných silnicích.

Cena zahrnuje

– 3x nocleh v hotelech*** se snídaní (jednoduchý bufet), 1. a 2. noc v Lieseru, 3. noc v Cochemu
– dopravu lux. busem z Brna, Prahy, ev. Plzně
– přepravu jízdních kol v cyklovleku
– služby sportovního instruktora CK, infomateriál
– pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

– vstupné v rámci fakultativního programu: lanovka v Cochemu na vyhlídku Pinnerkreuz: jednosměrná 4,5 €/os.; pevnost Ehrenbreitstein Koblenz (kombi vstupenka na zpáteční lanovku + vstupné do pevnosti) 13 €/os.; kvalitní rozlévaný ryzlink 0,2 l 3,5–6 €, střik 2,5–3 €, láhev 0,7 l ve vinařství od 5 €.

Mapa polohy destinace

Poloha
nehodnoceno
Stravování
nehodnoceno
Ubytování
nehodnoceno
Služby
nehodnoceno
Poloha
Stravování
Ubytování
Služby


Sportovní a zábavní aktivity
Tipy na výlety
Servis Victoria
Vybavení
Opište text z obrázku