+420 545 213 101 Po-Pá: 8-21; So-Ne: 9-21

Filtr

Severní Itálie

Pobřeží tří italských krajů – Friuli-Venezia, Veneto a Emilia Romagna – ohraničené na severu přístavem Trieste a na jihu letoviskem Rimini bývá nazýváno „koupalištěm Evropy“. Je to turisticky nejrozvinutější část Itálie, kde téměř nepřerušený pás letovisek zajišťuje vše potřebné pro odpočinek, sport i zábavu. Návštěvníci zde najdou např. zábavní park Mirabilandia nebo delfinárium v Riccione. Ty, které zajímá historie a výlety za kulturním dědictvím minulosti, čeká množství historických památek od římské Aquileje přes světoznámé Benátky po renesanční perly Urbino, Padovu, Veronu či San Marino.

Benátky

Je skoro nemožné nenechat se Benátkami uchvátit. Kamkoli se obrátíme, setkáme se s významnými stavbami z cihel i mramoru, se světem elegantních gotických staveb i barokní pompézností. Město bylo vybudováno na ostrůvcích zpevněných dřevěnými pilíři a časem tak vznikl jedinečný stavební sloh, který se přizpůsobil podmínkám této ostrovní krajiny. Hlavní tepnou Benátek je Canal Grande, přes nějž vedou jen tři mosty; nejstarším a nejznámějším z nich je Ponte Rialto. Paláce na březích Canal Grande ještě teď ukazují moc Benátské republiky od 12. do 18. století. Nejtypičtějším dopravním prostředkem Benátek jsou gondoly, k jejichž stavbě se tradičně používá osmi různých druhů dřeva a jejich asymetrická konstrukce umožňuje gondoliérovi řídit je jediným veslem. Centrum Benátek – náměstí svatého Marka – obklopují stavby, ukazující změny stavebních slohů v průběhu téměř tisíce let. Přesto je celkový dojem tak harmonický, jako by byl výsledkem
pečlivého plánu. Kostel sv. Marka pochází z 11. století a je vyzdoben mozaikami a mramorovými intarziemi. Byl původně domácí kaplí benátských dóžat, po pět století neomezených vládců středozemního obchodu. Mezi další ostrovy Benátské laguny patří Murano s tradičními sklárnami, Burano, proslavené krajkářstvím a domy v ostře kontrastních barvách (náležejících jednotlivým rodinám po staletí) a Torcello s pozůstatky staveb z 11.–13. století.

Program zájezdu

1. den: Odjezd z Brna ve 22.30 hod., noční přejezd přes Rakousko do Itálie.
2. den: Z Trenta podél řeky Adige přes starobylé Rovereto k severnímu cípu Lago di Garda. Ubytování v Torbole Nago. (27–49 km.)
3. den: Busem k vodopádu Cascata del Varonne. Na kole od jezera Tenno (možnost koupání) sjezd do města Riva del Garda se zastávkou ve starobylé vesnici Canale a u pevnosti Bastione. Individuální návrat s možností prohlídky Riva del Garda a Torbole. (Různé varianty od 27 km.)
4. den: Výjezd autobusem do horské oblasti Tremalzo. Sjezd k jezerům Ampola a Ledro (667 m n. m., možnost koupání). Lze vyjet až na Passo Tremalzo – úžasné scenérie, terénní sjezd k chatě Passo Nota a k jezeru Ledro. Po Via Ponale vystřílené ve skalách nad jezerem sjezd do Rivy. (Různé varianty 22–69 km.)
5. den: Individuální program – např. lanovkou z Malcesine do 1.760 m nebo na kole od hotelu na pohoří Monte Baldo (též možnost pěšího 25 km přechodu pohoří). Případně cykloturistika údolím řeky Adige do Rivoli Veronese. Alternativně lodí z Malcesine do Limone a poté do Rivy nebo Torbole. Další možností je pěší výšlap z Rivy ke skalní kapli St. Barbara. Event. možnost návštěvy krytého ohřívaného koupaliště v Torbole nebo koupání na plážích v Torbole a v Rivě. (Na kole 0–123 km.)
6. den: Možnost výjezdu na pohoří Monte Brione či koupání na plážích v Riva del Garda. Kolem řeky Sarca do města Arco. Lze pokračovat k jezerům Cavedine (možnost návštěvy hradu Drena) a Toblino. (Od 35 km, varianty různé náročnosti.) Odjezd do ČR.
7. den: Návrat do Brna v časných ranních hodinách.

Počet cyklodnů až 5. Některou etapu lze vynechat a zvolit individuální program.

Náročnost lehká až střední, podpora busu (lze zvolit kratší nebo delší trasu), resp. lanovky. Jezdí se většinou po asfaltových cyklostezkách a silničkách s minimálním provozem, volitelné jsou obtížnější terénní trasy (Tremalzo, kolem Bastionu, přejezd do Arca). Úsek od jezera Ledro a po Via Ponale je se šotolinovo-štěrkovým povrchem.

Cena zahrnuje

– 4 x nocleh v hotelu*** s polopenzí (snídaně švédské stoly, večeře výběr ze 3 menu) s venkovním bazénem v Torbole Nago
– dopravu lux. busem z Brna
– přepravu jízdních kol v cyklovleku
– závěrečná trentinská večeře
– služby sportovního instruktora CK, infomateriál
– pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

– pobytovou taxu 1,1 €/os. od 13 let/noc (povinná platba v místě)
– vstupné v rámci fakultativního programu: vodopády Cascata del Varonne 6 €/os.; hrad Drena 3,50 €/os.; do vnějšího areálu hradu Arco 3,50 €/os.; lanovka Malcesine – Monte Baldo 25 €/os. s jízdním kolem; 15 €/os. bez kola nahoru, 22 €/os. zpáteční bez kola; jednosměrný lodní lístek z Malcesine do Limone nákladním trajektem cca 8 €/os. s kolem; Malcesine–Limone výletní lodí cca 6,50 €/os. bez kola; Malcesine–Limone a zpět lodním pendlem 9 €/os. bez kola; Limone–Riva nebo Torbole cca 5 €/os. bez kola, kolo +3,40 €

Mapa polohy destinace

Poloha
nehodnoceno
Stravování
nehodnoceno
Ubytování
nehodnoceno
Služby
nehodnoceno
Poloha
Stravování
Ubytování
Služby


Sportovní a zábavní aktivity
Tipy na výlety
Servis Victoria
Vybavení
Opište text z obrázku