+420 545 213 101 Po-Pá: 8-21; So-Ne: 9-21

Centro Vacanze San Francesco

osoba od 2 375 Kč
Doprava Autobus | Vlastní
Strava Bez stravování
Druh ubytování Mobilní dům Lux
Animace: 1,5 €/os./den
Aquapark: 4 €
Automatická pračka: 5 €
Billiard: 3 €
Možnost grilování: Elektrické
Pes nepovolen:
Plážový servis: 7 €
Restaurace: 150 m
Rybaření:
Supermarket nebo minimarket: 150 m
Vzdálenost na pláž: 500 m
WiFi: 5 €/den

Filtr

Severní Itálie

Pobřeží tří italských krajů – Friuli-Venezia, Veneto a Emilia Romagna – ohraničené na severu přístavem Trieste a na jihu letoviskem Rimini bývá nazýváno „koupalištěm Evropy“. Je to turisticky nejrozvinutější část Itálie, kde téměř nepřerušený pás letovisek zajišťuje vše potřebné pro odpočinek, sport i zábavu. Návštěvníci zde najdou např. zábavní park Mirabilandia nebo delfinárium v Riccione. Ty, které zajímá historie a výlety za kulturním dědictvím minulosti, čeká množství historických památek od římské Aquileje přes světoznámé Benátky po renesanční perly Urbino, Padovu, Veronu či San Marino.

Benátky

Je skoro nemožné nenechat se Benátkami uchvátit. Kamkoli se obrátíme, setkáme se s významnými stavbami z cihel i mramoru, se světem elegantních gotických staveb i barokní pompézností. Město bylo vybudováno na ostrůvcích zpevněných dřevěnými pilíři a časem tak vznikl jedinečný stavební sloh, který se přizpůsobil podmínkám této ostrovní krajiny. Hlavní tepnou Benátek je Canal Grande, přes nějž vedou jen tři mosty; nejstarším a nejznámějším z nich je Ponte Rialto. Paláce na březích Canal Grande ještě teď ukazují moc Benátské republiky od 12. do 18. století. Nejtypičtějším dopravním prostředkem Benátek jsou gondoly, k jejichž stavbě se tradičně používá osmi různých druhů dřeva a jejich asymetrická konstrukce umožňuje gondoliérovi řídit je jediným veslem. Centrum Benátek – náměstí svatého Marka – obklopují stavby, ukazující změny stavebních slohů v průběhu téměř tisíce let. Přesto je celkový dojem tak harmonický, jako by byl výsledkem
pečlivého plánu. Kostel sv. Marka pochází z 11. století a je vyzdoben mozaikami a mramorovými intarziemi. Byl původně domácí kaplí benátských dóžat, po pět století neomezených vládců středozemního obchodu. Mezi další ostrovy Benátské laguny patří Murano s tradičními sklárnami, Burano, proslavené krajkářstvím a domy v ostře kontrastních barvách (náležejících jednotlivým rodinám po staletí) a Torcello s pozůstatky staveb z 11.–13. století.

Caorle

Malebné městečko s historickým centrem, kde se v létě odehrávají různé kulturní akce. Poloha blízko Benátek, příznivé klima a písečné pláže vytváří podmínky pro pohodovou či aktivní dovolenou. Vysoký obsah minerálů ve vodě i ovzduší má příznivý vliv na léčbu astmatických a kožních obtíží. Kvalitní dálniční spojení vám umožní být v Caorle za pár hodin jízdy.

O kempu

Leží asi 10 km od Caorle. Jsou zde 3 restaurace, 2 bary, jogurterie, zmrzlinárna, supermarket s prodejem čerstvých ryb a bankomat. V resortu jsou 4 bazény zdarma (1 vyhřívaný 23–24 °C). „Vodní svět“ tvoří 4 bazény, 2 tobogány, hydromasáž, hra pro děti, tělocvična a disco-club (vše za poplatek 4 € dospělý/3 € děti 4–8 let, 12. 5.–16. 6., 26. 8.–14. 9. zdarma). Sportovní centrum – 3 víceúčelová hřiště, 2 fotbalová s umělým trávníkem, volejbalové a beachvolejbalové hřiště, 3 tenisové kurty, 3 hřiště na pétanque, stolní tenis, minigolf, posilovna, lukostřelba, billiard (vše za poplatek). V hlavní sezóně probíhají denně animace pro děti i dospělé, aerobik na suchu i ve vodě, sportovní turnaje, nordic walking, hry na pláži, večerní zábavné programy pro děti i dospělé, Spritzsummerparty. Je zde dětské zábavní centrum (kolotoč, skákací hrady, trampolíny, prolézačky, motokáry) a půjčovna kol. Vláček uvnitř kempu (od 30. 5., 2 €). V Caorle je půjčovna skútrů, aut a motorových lodí. Před areálem zastávka autobusové linky – Venezia (zpáteční 21 €), vláček do Caorle (od 23. 5.). Oblast je propojena cyklostezkami, lze i na in-line. Volně přístupná prostorná písečná pláž s pozvolným vstupem do vody, za poplatek slunečník a lehátka.

Delegát CK

Ve středisku je česky mluvící delegát CK

O ubytování

Mobilehomy jsou umístěny v polostínu topolů asi 500 m od pláže.

Stravování

Vlastní (ve středisku jsou 3 restaurace a obchod s potravinami)

Tipy na výlety

Benátky a ostrovy, Terst a okolí (Miramare, Aquileia, Grotta Gigante), Verona a Lago di Garda, lodní výlet po lagunách, večerní Caorle

Ostatní

Půjčování sportovních potřeb

Mapa polohy destinace

Poloha
nehodnoceno
Stravování
nehodnoceno
Ubytování
nehodnoceno
Služby
nehodnoceno
Poloha
Stravování
Ubytování
Služby


Sportovní a zábavní aktivity
Tipy na výlety
Servis Victoria
Vybavení
Opište text z obrázku