+420 545 213 101 Po-Pá: 8-21; So-Ne: 9-21

Azurové pobřeží, jižní Provence a kaňon Verdon

osoba od 6 990 Kč
Doprava Autobus
Strava Bez stravování
Druh ubytování Mobilní dům – ložnice 1 osoba, Mobilní dům – ložnice 2 osoby, Mobilní dům Lux

Filtr

Saint Tropez

Je jedním z atraktivních míst francouzské riviéry s nejznámější policejní stanicí světa a „Zátokou milionářů“. Kolorit tvoří písečné pláže, azurové moře a luxusní jachty, kotvící nejen v Saint Tropez, ale též v 8 km vzdáleném Port Grimaud.

Port Grimaud

Byl dobudován v r. 1966. Umělé ostrovy byly uspořádány tak, aby připomínaly Benátky, včetně kanálů, mostů a přístavišť. Dopravu uvnitř městečka obstarávají loďky a motorové čluny, jež si zde turisté mohou pronajmout. Za branami podél rozlehlé písečné pláže se rozprostírá kemp Les Prairies de la Mer. Z přístaviště Port Grimaud jezdí každou hodinu lodní linka do Saint Tropez (12,3 €), a také vláček (6 €).

Program zájezdu

1. den: Odjezd z Brna ve 20 hod., noční průjezd Rakouskem.
2. den: Průjezd Itálií, odpoledne příjezd do francouzského Port Grimaud. Ubytování v Camping Les Prairies de la Mer s písečnou pláží. Podvečerní vycházka do přístavu v Port Grimaud.
3. den: Z Port Grimaud po cyklostezce do St. Tropez se známou četnickou stanicí. Lze pokračovat přes Pampelonne (pláže) na mys s majákem Cap Camarat a přes romantické městečko Ramatuelle zpět do místa ubytování. (18–48 km.)
4. den: Průjezd kopcovitou krajinou v okolí Verdonu, nejhlubšího evropského kaňonu. Na závěr sjezd k jezeru Lac de Sainte-Croix, možnost koupání, půjčení lodiček nebo šlapadel, případně prohlídka skalního městečka Moustiers-Ste-Marie. Busem zpět do kempu. (Varianty 32, 46, 63 km, lze i více.)
5. den: Výjezd do sedla Col de Canadel s výhledem na moře a okolní ostrovy. Sjezd
k moři s možností koupání nebo pokračování zvlněným terénem se sjezdem k moři až v Le Lavandou. Návrat kolem moře a pláží po cyklostezce zčásti vedené po tělese bývalé železnice do Cavalaire-Sur-Mer, lze pokračovat na kole až do místa ubytování. Alternativně pouze kolem pobřeží. (Varianty 25, 37, 55, 67 km.)
6. den: Z Castellane průjezd zvlněnou krajinou národního parku Verdon. Úžasné výhledy během celé etapy – na vyhlídkovém okruhu „Route des Crétes“ jsou terasy v 70-metrové výšce nad hladinou Verdonu! Dojezd k jezeru Sainte-Croix. Možnost prohlídky skalního městečka Moustiers-Ste-Marie. Busem zpět do kempu. (Varianty 34–47 km lze prodloužit o vyhlídkový okruh +22 km. Zajížďka do Moustiers-Ste-Marie +3km/1 cesta.)
7. den: Z Agay zvlněným terénem v přírodní rezervaci Massif de L’Esterel. Sjezd do festivalového Cannes a dále po pobřeží do starobylého přístavu Antibes. Alternativně z Agay do Cannes po pobřežní silnici. (46–52 km.)
8. den: Volný den, individuální program (pobyt na pláži, výlet na lodičkách v Port Grimaud). Na kole lze absolvovat např. kopcovitý okruh přes Le Plan-de-la Tour a Grimaud nebo pohodově kolem pláží do Ste. Maxime. (Libovolné km.)
9. den: Odjezd busem do Monaka, celodenní individuální pěší prohlídka knížectví (katedrála, knížecí palác, kostel Ste. Dévote, kasino, oceánografické muzeum, botanická zahrada Jardin Exotique). Možnost koupání na městských plážích. Večer odjezd do ČR.
10. den: Návrat do Brna v odpoledních hodinách.

*) U zájezdu 2 C-FAZ se vynechává program 4. a 8. dne. Odjezdový den – možnost půldenní cykloturistiky (např. do hezkého města Grimaud) nebo volný program (lodičky, koupání). Odpoledne odjezd do ČR, zastávka v botanické zahradě Jardin Exotique na terasách nad Monakem.

Počet cyklodnů až 6 (u 1 C-FAZ), až 5 (u 2 C-FAZ). Některé etapy lze vynechat a zvolit individuální program.

Náročnost střední i lehká. Jezdí se s podporou autobusu – volitelná délka i náročnost tras. Všechny cyklostezky na pobřeží jsou vedeny po rovině, ve vnitrozemí jsou i pozvolná několikakilometrová stoupání a dlouhé sjezdy. Jezdíme vesměs po asfaltových silničkách s minimálním provozem, v některých úsecích u moře využijeme značené asfaltové i šotolinové cyklostezky.

Cena zahrnuje

– 7x nocleh (resp. 5x u 2 C-FAZ) ve 4-lůžkových klimatizovaných mobilních domech Lux v Camping Les Prairies de la Mer*****
– dopravu lux. busem z Brna
– přepravu jízdních kol v cyklovleku
– služby sportovního instruktora CK, infomateriál
– pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

– pobyt. taxu a závěrečný úklid – povinná platba
– kauci 2.000 Kč (80 €)/mobilní dům
– vstupné v rámci fakultativního programu: lodičky v Port Grimaud 20 min. 6 €/os.; šlapadla nebo lodičky na jezeře Lac de Sainte-Croix 14–16 €/hod. podle obsazenosti; Monaco – Oceánografické muzeum 14 €/os.; botanická zahrada Jardin Exotique 7,50 €/os., St. Tropez – Citadella (muzeum) 3 €/os.

Mapa polohy destinace

Poloha
nehodnoceno
Stravování
nehodnoceno
Ubytování
nehodnoceno
Služby
nehodnoceno
Poloha
Stravování
Ubytování
Služby


Sportovní a zábavní aktivity
Tipy na výlety
Servis Victoria
Vybavení
Opište text z obrázku