+420 545 213 101 Po-Pá: 8-21; So-Ne: 9-21

To nejhezčí z Korsiky

osoba od 11 790 Kč
Doprava Autobus
Strava Bez stravování
Druh ubytování Bungalov - ložnice 2 osoby, Bungalov pro 4 osoby

Filtr

Program zájezdu

1. den: Odjezd z Brna ve 4 hod., denní průjezd Rakouskem do Itálie, večer příjezd k trajektu. Noční trajekt do Bastie na Korsice.
2. den: Autobusem přes Corte (prohlídka města) do Sarténe. Na kole do Propriana – možnost koupání na písečné pláži a dále do kempu v Olmeto-Plage. (27 km.)
3. den: Na kole zvlněným terénem v dohledu moře přes Portigliolo a Porticcio (možnost koupání na krásných plážích) do hlavního města Korsiky Ajaccia (Napoleonův rodný dům). Kolem pláží na mys Parata (výhled na ostrovy Íles Sanguinaires). Alternativně jen cykloturistika a koupání mezi Ajaccio a mysem Parata. Návrat busem do kempu. (Na kole 78 km nebo pouze v okolí Ajaccia cca 18 km.)
4. den: 40-km sjezd nádhernou krajinou z průsmyku Col de Vergio (1.477 m n. m.) přes Evisu do Porta (možnost koupání). Výjezd kolem oranžových skal Les Calanches do horské vesničky Piana, pak 10-km sjezd. Lze pokračovat zvlněnou pobřežní silnicí přes Cargése a dále kolem pláží. Návrat busem do kempu. (62–87 km.)
5. den: Volný individuální program. Možnost koupání v bazénu nebo v moři. Individuální cykloturistika např. k pevnosti Belvédére-Campomoro na druhé straně zálivu Golfe de Valinco. (0–55 km, lze i více.)
6. den: Z vesničky Zonza pozvolné stoupání v horské oblasti s borovicovými lesy a krásnými skalními útvary, pak cca 25-km sjezd kolem přehrady Ospedale do Porto Vecchia (prohlídka centra). Busem do Bonifacia, prohlídka jedinečného města, příp. i plavba na lodičkách kolem útesů. Návrat busem do kempu. (28–41 km.)
7. den: 40-km sjezd z průsmyku Col de Vergio kolem přehrady Calacuccia a kaňonem řeky Golo. Lze pokračovat až do Corte s možností výjezdu do divoké soutěsky Restonica. Návrat busem do kempu. (40–54 km, možnost dalších km v soutěsce Restonica.)
8. den: Volný individuální program. Možnosti koupání nebo cykloturistika např. do přístavu Porto-Pollo nebo do oblasti Filitosa (Oppidum Filitosa – megalitická kultura) a do městečka Olmeto.
9. den: Z krásného průsmyku Col de Bavella sjezd ke kaskádám říčky Polischellu. Po krátkém stoupání do sedla Col de Larone dlouhý sjezd do Solenzary, možnost koupání v moři. (32 km.) Busem do přístavu Bastia. Celonoční jízda trajektem.
10. den: Vylodění, průjezd Itálií a Rakouskem. Návrat do Brna kolem půlnoci.

Počet cyklodnů až 8. Některé etapy lze vynechat a zvolit individuální program.

Náročnost lehká až střední. Jezdí se po asfaltových silničkách, většinou s minimálním provozem. Na kopce nás vyveze (až na vyjímečné případy) autobus, pozvolná stoupání na kole mají malá převýšení. Za cenu delších přejezdů autobusem uvidíte to nejhezčí z navštívené oblasti ze sedla kola. Možnost volby kratší nebo delší varianty. Je tu stále co obdivovat – každý den jiný typ krajiny!

Cena zahrnuje

– 7x nocleh v korsických bungalovech v kempu s venkovním bazénem v Olmeto-Plage, 300 m od nádherné písečné pláže. 4-lůžkové bungalovy mají dvě ložnice, jednoduše vybavenou kuchyňku s vařičem, mikrovlnkou a lednicí. WC + koupelna s teplou vodou
– dopravu lux. busem z Brna, vč. trajektu kategorie paluba
– přepravu jízdních kol v cyklovleku
– služby sportovního instruktora CK, infomateriál
– pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

– pobytovou taxu 0,6 €/os. od 18 let/noc (povinná platba v místě)
– kauci 30 €/bungalov
– vstupné v rámci fakultativního programu: oppidum Filitosa 7 €/os.; Bonifacio
– lodičky 17 €/os., Aragonské schody 2,50 €/os., vyhlídka „skalní balkon“ 2,50 €/os., opevnění „Bastion“ 2,50 €/os.; pevnost Tour de Campomoro 2,50 €/os.; muzea 7–11 €/os.

Mapa polohy destinace

Poloha
nehodnoceno
Stravování
nehodnoceno
Ubytování
nehodnoceno
Služby
nehodnoceno
Poloha
Stravování
Ubytování
Služby


Sportovní a zábavní aktivity
Tipy na výlety
Servis Victoria
Vybavení
Opište text z obrázku